Yaşam

Başkan Soyer: “Doğamıza sahip çıkmak, farkındalık yaratmak için bu çalışmayı yapıyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Başkan Tunç Soyer'in de katılımıyla kıyı temizliği düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir’in yeni karavan parkı tamamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni karavan konaklama alanını Burç Tabiat Parkı’nda açtı.

Gülbahçe Arnavut Böreği Şenliği başladı

Urla'nın geleneksel renkli etkinliklerinden Gülbahçe Arnavut Böreği Şenliği başladı.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin konusu "dirençli kentler"

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 39’uncu Olağan Meclis Toplantısı 'Deprem ve deprem sonrası sağlıklı ve dirençli kentler' başlığıyla Kütahya'da toplandı.

Başkan Büyükkılıç, Erciyes Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’ne katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı 49. dönem Mezuniyet Töreni’ne katılarak mezun öğrencilere diplomasını verdi.

Başkan Yavaş ‘KPSS Genel Tekrar Kampı’na katılan öğrencilerle bir araya geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Benim Hocam Yayıncılık arasında yapılan iş birliği ile ‘KPSS Genel Tekrar Kampı’ programı başladı.  

Malatya’da haşere ile mücadele çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber haşere ile mücadele çalışmalarına hız verdi.

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Geliştirme Programında gençler fikirleriyle yarıştı

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi ortaklığında toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üretmek için kurulan Sosyal İnovasyon Ajansı, liseli gençlerin katılımıyla Sosyal İnovasyon Ekosistemi Geliştirme Progr

Kemeraltı'nı dünya vitrinine çıkarmak için gayrimenkul yatırım fonu kuruldu

Kemeraltı'nı geleceğe taşımak için “İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu” kuruldu.

Bodrum Belediyesi’nin cankurtaran personeli eğitimleri tamamlandı

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Belediye AŞ. tarafından, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ile Uluslararası Cankurtarma Federasyonu (ILS) standartlarında cankurtaranların yetiştirilmesi amacıyla verilen kurs

Yeni konu öğrenme önceki öğrenmelere engel olabilir

Üsküdar Üniversitesi Tercih ve Kariyer Danışmanı Uzman Psikolojik Danışman Ece Tözeniş, 17-18 Haziran tarihlerinde üç oturum olarak yapılacak ve 3 milyonun üzerinde adayın gireceği 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na sayılı

ABB ve Ankara Barosu'ndan şiddet mağduru kadın ve çocuklara destek protokolü

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Ankara Barosu arasında kadına ve çocuğa şiddetle mücadeleye yönelik geliştirilen ve ihtiyaç sahiplerine gerekli desteklerin sağlanması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

ABB ve TEV’den Okutan Ankara projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) arasında, hayata geçirilecek ‘Okutan Ankara’ projesi için protokol imzalandı.

Davranışlarımızı duygularımız belirler

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Uzman Klinik Psikolog Ece Cemre Gökpınar, utanma duygusunun neden olduğu sosyal fobi ve bu duygularla başa çıkma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Muğla Büyükşehir, üreticilere 4 bin 500 kaba yem balyası dağıtacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile Kaba Yem Üretim Projesi için imzaları attı. Protokol kapsamında üreticilere 4 bin 500 yem balyası ücretsiz olarak dağıtılacak.

Mor Yaşam Projesi ile Büyükşehir’den hükümlülere destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mor Yaşam Projesi ile bugüne kadar 1759 hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirdi.

Macrocenter, çevre temizliği ve orman banyosu etkinliği ile farkındalık yarattı

Macrocenter, dünya çapında artan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve sürdürülebilirlik bilincini yaygınlaştırmak amacıyla projelerini sürdürüyor. Dünya Çevre Günü kapsamında dört farklı şehirde çevre temizliği etkinlikleri düzenl

YKS sınavında sorularla inatlaşmayın

Bahçeşehir Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Koordinatörü Sibel Durak, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere ve ebeveynlerine altın değerinde önerilerde bulundu.

Çevre adına umut veren fikirler ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından iklim değişikliği ve kuraklıkla mücadele konusunda yeni fikirler üretilmesi ve projeler geliştirilmesi amacıyla düzenlenen İdeathon Fikir Yarışması’nın kazananları ödüllendirildi.

"Bursa Lise Öğrencileri Gençlik Çalıştayı” düzenlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Kent Konseyi iş birliği ile Bursalı gençlerin günümüzde yaşadığı sorunlara yerel ve ulusal çapta çözüm önerileri getirebilmesi amacıyla “Bursa Lise Öğrenc

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.