Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-02-28 23:11:04

İmamoğlu: "Bizim belediyelerin işi biraz zor diğerlerine göre”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve CHP milletvekili Yunus Emre de buluşmada, İmamoğlu ile Mutlu’yu yalnız bırakmadı.

“Bizim belediyelerin işi biraz zor diğerlerine göre” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Hem çalmıyor hem de çok çalışıyor. Bizim belediyelerin işi biraz zor diğerlerine göre. Diğer arkadaşlara göre bizim ziyaretçimiz çok oluyor. Ankara'dan çok gelen giden oluyor. Adı müfettiş vesaire. Olsun, gelsinler. Biz, belediye işi yapıyoruz. Kamu işi yapıyoruz. Bizi denetlesinler. Yeter ki, adaletli denetlesinler. Hatta ve hatta diyoruz ki, ‘Bizi denetlediğinizin 10’da 1’i kadar onları denetleyin, onları.’ Fazlası değil, bakın onda biri.”

Bu milletin birliğine, kardeşliğine, emeğine dönük müdahaleleriyle ne kadar yıldırırlarlarsa da yılmayacağını ifade eden İmamoğlu, "Yılmam kardeşim, ben yıldırırım, yıldırırım. Ben vazgeçmem. Bakın neler yaptılar? Daha geçen gün Sayın Cumhurbaşkanı itiraf etti, ‘Engellemeye çalıştım’ dedi. Çalıştı mı? Engellemeye çalıştı değil mi? Çalıştı. Peki engelleyebildi mi? Hayır. Engelleyemezsin kardeşim. Ben öyle bir koşarım ki, nefes nefese kalır, yarı yolda yere yığılırsın. Bak yarı yolda yere yığılırsın. Benim enerjime dayanamazsın. Çünkü, benim arkamda 16 milyon insan var, 16 milyon insan. Sen, insanlardan uzaklaştın, uzaklaştın. Şükürler olsun, oy vermese bile bana dua eden insanlar var bu şehirde. Ben biliyorum.” diye konuştu.

“Onlar, ‘mega proje’ deyince beton anlıyorlar” ifadelerini kullanan İmamoğlu, "Onlar, ‘mega proje’ deyince beton anlıyorlar. Biz ‘mega proje’ deyince ne anlıyoruz biliyor musunuz? İnsan, insan. İnsana hizmet. Eğer eğitime, yaşama, kalite getiren bir hizmet varsa; bizim için mega proje o. Mesela ne biliyor musunuz mega proje? Mega proje, 255 bine yakın çocuğa, 26 milyon litre süt dağıtmaktır. Bunlar, anlayamaz bunu. Ama onların anlayacağı dilden de konuşuruz. Başlayamadıkları, yarım bıraktıkları 10 metroyu, bu kardeşiniz tıkır tıkır bitiriyor, tıkır tıkır. Kaynak bulamadılar. Başlayamadılar. Yapamadılar. Kapalı şantiyeleri biz aldık. Allah'ın izniyle bitirdik, bitirmeye devam ediyoruz. 4,5 yılda, tam 65 kilometreden fazla metroyu, bu kardeşiniz ekibiyle beraber, liyakatli ekibiyle beraber, sizlerin adına yaptı, bitirdi ve hizmete açtı, açıyor. Bu kadar basit. Diyorlar ki, ‘Tamam ama biz kazma vurmasak da birkaçının ihalesini biz yaptık’ diyorlar. Yani ihaleyi yapmayı marifet zannediyorlar. Doğru; onlar bazen iyi ihalelerden anlarlar. Biz anlamayız. Ama diyorlar ki, ‘İhaleni göster, işi bize öyle anlat.’” şeklinde konuştu.

Bu zamana kadar vatandaşı hiç aldatmadıklarını dile getiren İmamoğlu, "Bundan sonra da asla aldatmayacak. Siz aldananı da sevmezsiniz, aldatanı da sevmezsiniz. Doğru mu? Hele hele Beton Kanalı hiç sevmezsiniz. Doğru mu. Ama milletine hizmet edeni seversiniz. Birlikte yol yürüyeceğiz. Hani ‘Oy verirseniz hizmet gelir, oy vermezseniz hizmet gelmez’ diyor ya Sayın Cumhurbaşkanı. Ondan sonra milletine esas görevi olan işleri yapmaya başlayacak. Becerir, beceremez. İnşallah becersin. Ama ekonomiyle uğraşacak. Emekli maaşını düzeltmeye çalışacak. İnsanların gerçek sorunlarına çözüm bulmaya gayret edecek. Yoksa, bu kardeşinize oy verin.” dedi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 istatistikhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.