Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-06-10 16:38:22

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Yeniden Refah Partisi’ne katıldı

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Yeniden Refah Partisi’ne katıldığını açıkladı.

Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında sözlerine Ankara Elmadağ’daki MKE Fabrikası’ndaki patlamada hayatını kaybeden işçilere rahmet dileyerek başlayan Erbakan, yapılan Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarında Yeniden Refah Partisi’nin belirleyici olduğunu söyledi.

Erbakan Yeniden Refah Partisi’nin kısıtlı imkanlarla katıldığı ilk seçimlerdeki başarısıyla Türk siyasetinde artık görmezden gelinemeyeceğini kanıtladığını belirterek, “Yüzde 3’e yakın oy oranı, bir milyon 529 bin oy alarak ve kendi alnının teriyle, kendi listeleri ile, kendi seçmeni ile Yeniden Refah Partimiz 5 milletvekilini Meclis’e göndermeyi başarmıştır. Bu başarısı ile Yeniden Refah Partisi gelecek için çok güçlü bir iktidar adayı olduğunu göstermiştir.” dedi.

Seçimlerin kazananın açık bir şekilde Yeniden Refah Partisi ve Cumhur İttifakı’nın olduğunu, kaybedenin ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğunu belirten Erbakan şöyle konuştu:

“Bu seçimlerin kazananı çok açık bir şekilde Yeniden Refah Partisi’dir, Cumhur İttifakı’dır ve elbette ki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’dır. Bu seçimlerin en büyük kaybedeni ise 2 Meclis grubu kuracak kadar milletvekilini yüzde 1 bile oyu olmayan partilere dağıtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Seçimin kaybedenleri 6’lı masa ve masadaki 4 tane küçük parti sıfıra yakın oylarıyla adeta bir tabela partisi haline geldikleri bu seçim sonucuyla ortaya çıkmıştır. Politik kurnazlıklar üzerine inşa edilen binalar eninde sonunda çökmeye mahkumdur.”

Meclis’te paylaşımda adalet, yönetimde adalet ve yargıda adaletin sözcüsü olacaklarını kaydeden Erbakan, “Cumhur İttifakına girerken AK Parti ile imzaladığımız mutabakat metnindeki maddelerin Gazi Meclisimiz’de takipçisi olacağız.  Bu sözün gereğini hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Mecliste hakkı ile yerine getireceğiz. Rahmetli Erbakan hocamızın ‘hayra motor şerre fren’ düsturu ile hareket edip Yeniden Refah Partimiz hazırladığı projelerle, yapacağı kanun teklifleri ile, Meclis’e getireceği konularla hayırlara vesile olacak ve şerlere fren olacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Yeniden Refah Partisine katılması dolayısıyla rozet takan Erbakan, “Partimize katılımların arkası da gelecek. Diğer partilerden de üst düzey yöneticiler, kurucular, başkan danışmanları seviyesinde Yeniden Refah Partimize katılımlar gerçekleşecektir” diye konuştu.

Genel Başkan Fatih Erbakan'ın ardından kürsüye gelerek konuşma yapan Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, "Bu genel merkez binası bizim aşına olduğumuz bir yer. 18 yaşında öğrenci olarak Ankara'ya hukuk fakültesi için geldiğimiz günlerden beri bu genel merkeze çok geldik. Rahmetli Erbakan Hocamızın burada elini öpmüşlüğümüz var. Davanın geçmişinde her kim bu duvara bir tuğla ilave ettiyse Allah hepsinden razı olsun" dedi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 istatistikhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.